top of page

Hizmetlerimiz

Kişiye Özel Beslenme Programı

Kişiye özel hazırlanan beslenme programları, detaylı bir çalışma sonucu ortaya çıkmış ve tamamen bireyin yaşam şekli ve değerlerine göre hazırlanmış bir diyet programıdır. 

Yaşam Koçluğu

Yaşam koçu, gerekli eğitimleri tamamlamış, alanında uzman kişidir. Danışanıyla bire bir ilgilenerek kişinin kendi potansiyelini keşfetmesi, geliştirmesi, kişisel hedeflerini tanımlaması üzerine doğru soruları sorar ve danışanı harekete geçirmek için uygun stratejiler geliştirir.

Sağlık Beslenme ve Kilo Alma

Diyet veya Diyetisyenlik hizmeti yalnızca kilo vermek olarak algılanmamalıdır. Sağlıklı kilo almakta diyetisyen hizmetleri arasındadır. Travma sonrası, hastalık veya başka sebeplerden kaynaklanan kilo kaybını sağlıklı bir şekilde engellemek için sunulan hizmettir.

İştah Yönetimi ve Kilo Kontrolü

Kilo vermede en önemli unsur iştah kontrolüdür. Bu psikolojik şartlanma gerektirdiği kadar fiziksel olarak ta desteklenmelidir. Sindirimi uzun süren ve kan şekerini artırmayan gıdalar bu süreçte tercih edilmelidir. Kişinin metabolik hızına ve yaşam tarzına bağlı olarak bu bağlamda sunulan hizmettir.

Çocuk Beslenmesi

Bulunduğu yaş ve detaylı vücut analizi sonucunda genç bireyin eksiksiz bir gelişim adına tüketmesi gereken tüm gıdaları içeren özel diyet sistemidir.

Emzirme Döneminde Beslenme

Anne sütünün en verimli formunda olması bebeğin beyin gelişimi, fiziksel ve metabolik sağlığı için oldukça önemlidir. Emzirme döneminde diyetisyenlik hizmeti her annenin muhakkak alması gereken bir hizmettir.

Diyabet Hastalığında Beslenme

Beyaz ekmek, makarna, pirinç, mısır, mısır gevreği, şekerli gıdalar yerine meyve, sebze, tam tahıl, kuru baklagiller (fasulye, nohut, bezelye ve mercimek) ve düşük yağ içeren süt ürünleri gibi sağlıklı karbonhidratlar tercih edilmelidir. Bu süreçte tercih edilen gıdaların kontrollü bir yükleme ile vücuda girmesi oldukça önemlidir.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal beslenme danışmanlığı; beslenme alanındaki sağlık profesyonelleri tarafından uygulanan, çalışların ve yöneticilerin iş hayatlarındaki performansını ve yaşam kalitelerini artırmak için alınan hizmettir.

Online Danışmanlık Hizmeti

Online Diyet: Kısaca "İnternet üzerinden Diyetisyen hizmeti almaktır." Yüz yüze diyetisyen görüşmesinden farkı; görüşmelerin telefonda sesli veya görüntülü, mail ortamında veya mesajlaşma uygulamaları üzerinden gerçekleşmesidir.

Sağlıklı Beslenme ve Kilo Verme

Diyetisyenlik hizmeti denildiğinde akla ilk gelen işlem "Kilo vermek" tir. Kas kütlesinden kaybetmeden, besinlerin ve fiziksel aktivitelerin düzenlenerek danışanın sağlıklı kilosuna inmesine yardımcı olmak üzere sunulan hizmettir.

Sporcu Beslenmesi

Sporcunun fiziksel aktivite yoğunluğu göz önünde bulundurularak düzenlenen özel diyetisyenlik hizmetidir. Proteinin maksimum emilimini ve minimum kas kaybını hedefler. Sporcular için hızlı kilo almak veya hızlı kilo vermek üzere sunulan özel diyet hizmetidir.

Hamilelik Döneminde Beslenme

Hamilelik döneminin başından sonuna kadar devam eden, hem annenin hem de bebeğin ihtiyacı olan tüm besinlerin, bebek adına eksiksiz bir gelişime ve anne adına sağlıklı bir metabolizmaya sahip olması adına, özel olarak hesaplandığı özel diyetisyenlik hizmetidir.

Hipertansiyonda beslenme

Hipertansiyon hastası bireylerin taze sebze ve meyve, kurubaklagil, düşük yağlı süt ürünleri, tam tahıllı ürünler, balık ve doymamış yağlardan zengin sağlıklı ve dengeli bir diyet tüketmesi önerilmektedir. Bu hastalarda kırmızı et tüketimi, doymuş yağ tüketimi ve şekerli besinleri sınırlandırmak hedeflenmektedir. Bu süreçte bireyin diyetinin kontrol altında tutulması oldukça önemlidir.

Ayrıntılı Vücut Analizi ve Yorumlanması

Diyetinize başlamadan önce yapılması gereken, vücudun kas, yağ ve su oranını belirleyen ölçüme vücut analizi denir. Yapılan ölçümler referans değerlerle kıyaslanır. Tedavi süreci boyunca hastanın değerleri baştan sona kayıt edilir ve yorumlanır.

Paketler

ssss.png
WhatsApp Image 2021-11-06 at 18.10.47.jpeg

Erdem B.

İrem Hanımdan "Kurumsal Beslenme Danışmanlığı" hizmeti alarak kendisiyle çalışmaya başladık. Şimdi hem benim hem de işyerimin diyetisyenliğini üstlendi. Oldukça memnunum!

bottom of page